Klasické zobrazení

Představujeme novinky SOLIDWORKSu 2019

    / 26. 10. 2018
                
solidworks2019-beta-blogg

Aktuální verze SOLIDWORKSu 2019 obsahuje celou řadu nových funkcí a vylepšení. Ty, které mají největší význam pro práci a usnadní modelování, vám představíme v několika příspěvcích. Podívejte se na velký přehled novinek, které pro vás připravili vývojáři SOLIDWORKSu ze společnosti Dassault Systémes SolidWorks.

Nové funkce a vylepšení se týkají aktuální verze SOLIDWORKSu a všech dalších produktů, mezi kterými jsou například tvorba vizualizací v SOLIDWORKSu Visualize, navrhování elektrických schémat v SOLIDWORKSu Electrical, správa dat v SOLIDWORKSu PDM nebo modul pro navrhování plošných spojů SOLILDWORKS PCB.

Tip: Pokud si chcete vyzkoušet nové funkce prakticky, aktualizujte si SOLIDWORKS na verzi 2019 prostřednictvím Manažera instalací SOLIDWORKS, který naleznete v nabídce StartManažer instalací SOLIDWORKSZjistit aktualizace. Manažera instalací spustíte i přímo ze SOLIDWORKSu – v záložce Nápověda vyberte Zjistit aktualizace.

1-SolidWorks-manazer-instalaci

Naše redakce vybrala takové funkce a vylepšení, které považujeme za nejvýznamnější. Podívejte se na velký přehled novinek, které se týkají těchto oblastí a produktů:

  • Vylepšení výkonu,
  • Uživatelské rozhraní,
  • Skicování,
  • Prvky (Díly, Prvky a zobrazení modelu),
  • 3D Interconnect,
  • Sestavy,
  • SOLIDWORKS Visualize,
  • eDrawings,
  • Detailování a výkresy.

 

Představení novinek SOLIDWORKSu 2019

Vylepšení výkonu

SOLIDWORKS 2019 má na mnoha místech vylepšený výkon, který urychlí a zefektivní práci konstruktérů. V tomto příspěvku vám představíme, v jakých částech a produktech došlo k posílení výkonu.

2018-12-18_9-13-19

 

Uživatelské rozhraní

V této části byly vylepšeny funkce a nástroje pro drobečkovou navigaci, přizpůsobení záložek panelu úloh, přístupnost z klávesnice, nástroj Změřit, dialogové okno Otevřít, zpětná vazba stavu i funkce pro dotyková zařízení.

Vylepšení naposledy otevřených dokumentů

SOLIDWORKS 2019 si pamatuje více naposledy otevřených dokumentů. Jejich správa je jednodušší a uživatel si sám můžete nastavit velikost rozsahu naposledy otevřených dokumentů. Více se o novince dozvíte v této novince.

1-SOLIDWORKS-2019-novinky-whatsnew-co-je-noveho-tipy-triky

Novinky v uživatelském rozhraní #1

V tomto krátkém příspěvku vám představíme novinky SOLIDWORKSu 2019, které se týkají uživatelského rozhraní. Vyzkoušejte si pohyb klávesami v panelu zkratek, novinky nástroje Změřit nebo si nastavte zobrazení drobečkové navigace u kurzoru. Jak, to se dozvíte v příspěvku.

2-SOLIDWORKS-2019-vylepseni-novinky-zmerit

Jak přizpůsobit záložky v Panelu úloh

V podokně úloh můžete změnit pořadí, zobrazit nebo skrýt záložky. Rovněž můžete zadat výchozí složku, která se otevřete při otevření podokna úloh. V tomto tipu se dozvíte, jak na to.

5-SOLIDWORKS-2019-Panel-uloh-novinky-zmena-zalozek

 

Skicování

Vylepšení oříznutí entit

V aktuální verzi SOLIDWORKSu 2019 byl vylepšený nástroj pro oříznutí entit. Oříznuté entity lze převést na konstrukční geometrii. Co se ještě vylepšilo, se dozvíte v tomto tipu.

7-SOLIDWORKS-2019-novinky-oriznout-entity-nastroj-oriznout-whats-new

 

Prvky

Vytváření 3D textur

Do aktuální verze SOLIDWORKSu přibyl nový zajímavý nástroj, který využijí zejména uživatelé 3D tiskáren. Prvek 3D textura dovede transformovat 2D obrázek do trojrozměrné podoby. Objemový model lze použít jako zdroj pro konvenční nebo aditivní výrobu. Postup, jak vytvořit efektivně 3D textur, se dozvíte v tomto návodu.

20-Mujsolidworks-3D-textury-SOLIDWORKS-2019-novinky

 

Segmentovat importované tělo sítě

Zajímavou novinkou v aktuální verzi SOLIDWORKSu 2019 je nástroj Segmentovat importované tělo sítě, který seskupí plochy síťového těla BREP do povrchů vázaných ostrými rohy, rovinnými plochami a válcovými plochami. Jak seskupit plochy síťového těla se dozvíte v tomto návodu.

22-SOLIDWORKS-2019-co-je-noveho-segmentovani-sitoveho-tela

Představujeme novinky v dílech a prvcích #1

Vytváření částečných zaoblení, odstraňování děr z povrchů a miniaturní náhledy bloků, to jsou tři zajímavé novinky v SOLIDWORKSu 2019, které názorně představíme v tomto krátkém příspěvku.

SOLIDWORKS-2019-novinky-prvky-dily-3

 

Sestavy

Jak uložit sestavu SOLIDWORKSu ve formě dílu

Užitečnou funkcí v aktuální verzi SOLIDWORKSu 2019 je ukládání sestavy ve formě dílu. Podívejme se, jaké možnosti nastavení nabízí toto vylepšení.

12-SolidWorks-2019-novinky.sestavy-ulozit-sestavu-jako-dil

 

Co je nového v eDrawings

Nástroj pro komunikaci, sdílení a prohlížení 2D i 3D dokumentace eDrawigns má v aktuální verzi zajímavá vylepšení a nové funkce. Tím pomáhá eliminovat problémy, které velice často nastávají ve vzdálené komunikaci mezi konstruktéry a zákazníky. Podívejme se v tomto příspěvku, co je nového v aktuálních verzích.

7-SOLIDWORKS-2019-eDrawings-co-je-noveho-Standard-Professional

 

Výkresy a detailování

V nové verzi SOLIDWORKSu jsou zajímavé novinky, které využijete při detailování a tvorbě výkresové dokumentace. Podívejme se na ty nejvýznamnější novinky, které vám přinesou efektivitu práce.

3-SOLIDWORKS-2019-novinky-vykresy

 

Přehled dalších novinek připravujeme.

Líbil se vám tento článek?
ANO (0) Udělit kladný hlasUdělit záporný hlas NE (0)
PŘEČTĚTE SI TAKÉ
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU ( 0 )

Přidejte komentář

Přidávat komentáře k článku mohou pouze přihlášení uživatelé.
Chcete-li okomentovat tento článek, se nebo se zaregistrujte